• 07.03.07, 11:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Läti ütles Poola tuumajaamas osalemisele ei

Laupäeval allkirjastasid Poola peaminister Jaroslaw Kaczynski ja Leedu peaminister Gediminas Kirkilas Varssavis lepingu, mille järel tundus Poola osalemine projektis kindel.
Kuid 6. märtsil teatas Läti peaminister Aigars Kalvits, et Riia ei ole lahendusega rahul. Ta lisas, et leping pidurdab koostööd projektis osalevate riikide vahel, kirjutas Financial Times.
Uudis oli ka ebameeldivaks üllatuseks Eestile. Detsembris avalikustatud kokkuleppe mustandi kohaselt oleks Poola osalus võrdselt Eesti ja Lätiga 22%, samas kui Leedu omandaks 34% aktsiatest.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

Uudised
  • 05.03.07, 15:29
Eesti Energia: Poolaga sõlmitud leping osalusi ei muuda
Leedu tuumajaama projektis on Eesti Energia, Lietuvos Energija ja Latvenergo leppinud kokku võrdsed osalused. Selle muutmine toimub kolme firma konsensuslikul otsusel ning täna seda kindlasti tehtud pole, teatas Eesti Energia.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 15:15
Eesti tööstuses on puudu kuldsetest kätest, mis tulevad üha enam appi piiri tagant
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele