Moldova lõunaosas leiti 1200-2400 meetri sügavuses oluline naftavaru, edastas lenta.ru, viidates riigi peaminister Vasile Tarlevile.
Moldova ja Aserbaidžaani võimud on kokku leppinud koostööks maardla kasutamisel, esialgu oleks aserite tööks naftaluure. 2005. aastal tootis Moldova 30 000 tonni naftat, praktiliselt kogu maagaas imporditakse Venemaalt. Varem on riik teatanud ühinemisest gaasijuhtme Nabucco projektiga, mis peaks toimetama Euroopa riikidesse Kesk-Aasia ja Kaspia maardlate gaasi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 24.08.26, 06:00
Eesti ettevõtted kaotavad rahastuse puudumise tõttu eksporditehinguid konkurentidele. Milline on lahendus?
Eesti ettevõte jõuab väliskliendiga sisuliselt kokkuleppele: toode sobib, hind sobib ja kvaliteet sobib. Siis aga kaob klient äkki ära. Mõni nädal hiljem selgub, et tehing on läinud konkurendile, kes pakkus toote koos rahastusega. Just rahastuse puudumine on põhjus, miks osa eksporditehinguid jääbki lõpuks sündimata, kinnitab KredEx Krediidikindlustus ASi juhatuse liige Katrin Savi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele