Juuli algusest tõstab Venemaa toorpalgi
eksporttolli maksu 10 euroni tihumeeter, praegu peab ühe kuupmeetri puidumassi
eest maksma neli eurot tollimaksu.
Aastal 2009 tõuseb puidu eksporttoll vähemalt 50 euroni tihumeetri eest, vahendas BBN kohalikku majanduslehte Dienas Bizness.
Läti saeveskid peavad avama oma ettevõtted Venemaal, kui nad ei taha äri sulgeda. "Varem või hiljem piirab Venemaa oma ressursside eksporti ja me peame avama saeveskid Venemaal," seletas saeveski Saldus MR juht Janis Bertrans.
Uued ekspordimaksud mõjutavad tõenäoliselt kõige rohkem Soome ja Skandinaavia metsandus ettevõtteid ja saeveskeid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samal ajal on Skandinaavia ettevõtted nagu Metsaliitto, Stora Enso, UPM Kymene ja teised alustanud Venemaale saeveskite ehitamist, et olla valmis tollimaksu muutuseks 2009. aastal.
Venemaa otsus suurendada tollimaksu sunnib ka Eesti saeveskeid oma võimsusi vähendama.
Seotud lood
ASi Puukeskus emafirma Puukeskus OY ostis
Peterburist ehitusmaterjalide hulgimüügiketi Intekso.
Organisatsioonikultuur ei ole loosung ega abstraktne mõiste, vaid igapäevaste valikute ja käitumiste kogum, mille mõju jõuab lõpuks ka ettevõtte tulemustesse.
Tripodi tegevjuhi ja partneri Maria Veltmanni sõnul on seos juhtimise kvaliteedi ja kasumlikkuse vahel selge, isegi kui seda ei ole alati lihtne otseselt mõõta.