Saksamaa plaanib järk-järgult sulgeda riigi
toetatud söekaevandused.
Täpsed daatumid ei ole veel selged, kuid arvatavasti lõpetab riik toetuste jagamise 2018. aastaks, kirjutas BBC News.
Saksamaa söekaevanused saavad igal aastal kuni 2,5 miljardit eurot (39 mld krooni) riigi ja kohalike omavalitsuste subsiidiume. Saksmaa kaheksas söekaevanduses töötab 36 900 inimest ja eelmisel aastal kaevandati 21 miljonit tonni sütt.
Saksamaa majandusminister Michael Glosi sõnul ei pea kavandustöölised kartma töötuks jäämist. Toetuste kaotamise tõttu üle jääv raha kulutatakse kaevurite pensionide kindlustamisele ja kaevanusalade keskkonna puhastamisele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kaabli pakkimissüsteemide arendaja ja tootja
Windak on tegutsenud juba ligi 30 aastat, sellest üle 20 Eestis. Tegemist on tehnoloogiapõhise tootmisettevõttega, kus tootmisprotsesside optimeerimine, automatiseerimine ja innovatsioon on strateegilise arengu keskmes. Ettevõte teenindab kliente üle maailma ning on viimastel aastatel palju tähelepanu pööranud tööprotsesside digitaliseerimisele.