Balbiino mitmekordistas kasumi

Jäätisetootja Balbiino möödunud aasta käive
oli 335 miljonit krooni ning auditeerimata kasum 9,8 miljonit krooni, teatas
ettevõte.

"Balbiino jaoks oli möödunud aasta oluline kasumlikkuse suurenemisel, kasum kasvas üle kahe korra 4 miljonilt ligi 10 miljoni kroonini," ütles AS Balbiino juhataja Riho Niils.

"Ekspordis pean kõige olulisemaks tugevat sisenemist Soome turule, kus aastane kasv oli 60%," ütles Balbiino turundusjuht Teet Anier. "Edukas oli müük ka Lätis, mis on Balbiino peamine eksportturg, kus ettevõttel on ca 10%-line turuosa. Eestis on Balbiino turuosa 40% ning kasvuks on vaja leida uusi turge."

2006. aastal eksportis Balbiino jäätist 40 miljoni krooni eest Lätti, Leetu, Soome ja Saksamaale. Balbiino kogueksport kasvas aastaga 30%.

Balbiino koorejäätise sari City sai Tunnustatud Eesti Maitse 2006 pääsukesemärgi, mis antakse toodetele, mille põhitooraine on 100% eestimaise päritoluga.

2006. aastal sai Balbiino ülemaailmse toiduainete kvaliteedistandardi sertifikaadi BRC, mis hõlmab Balbiino jäätise, toidujää ja kohukese tootmist, jahutatud ja külmutatud toodete hulgikaubandust ning ladustamist.

Balbiino on Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Balbiino jäätisetehases ja logistikakeskuses töötab aastas keskmiselt 200 inimest. Tütarettevõtetes töötab kokku 35 inimest.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara