Harkusse tuleb uus betoonitehasehoone

AS E-Betoonelement ehitab Harkusse uue
tootmishoone, teatas ettevõte.

Märtsis valmiv hoone ning alates maikuust toodangut andev tehase laiendus lisab Baltikumi suurimale raudbetoonelementidest ehituslahenduste pakkujale 4500 m² tootmispinda ning võimaldab ehitusturule pakkuda täiendavalt 210 000 m² lae- ja seinapaneele aastas.

Ettevõte investeeringu suuruseks on 55 miljonit krooni ja kaasaegses tootmishoones saavad tööd 70 spetsialisti.

Tootmishoonesse installeeritakse betoonitööstuse moodsaim tehnoloogia, mille märksõnaks on universaalsus. Uued tootmisliinid võimaldavad väljastada mitmesugust toodangut: seinaelemente, poste, treppe, eelpingetalasid ning vahe- ja katuslaepaneele.

"Betoonelementide kasutamine ehituslahendustes omab selgelt kasvavat trendi. Uues tootmishallis alustame esmajärjekorras seina- ja laepaneelide tootmist, nii suudame lühendada tellimuste tähtaegu, pakkudes samas korralikku kvaliteeti," ütles E-Betoonelemendi juhataja Vaido Leosk, "Ehitades Harkusse uue tootmishoone, liigub ettevõte veel enam tööstusliku elamuehituse suunas. Kui siiani on seinapaneeli tootmine olnud valdavalt käsitöö, siis uut tehnoloogiat kasutades on võimalik protsessi enam mehhaniseerida. See omakorda võimaldab toota kiiremini ja kvaliteetsemalt."

AS E-Betoonelement kuulub rahvusvahelisse gruppi Consolis SAS, olles Eesti ja Baltikumi suurim raudbetoonelementidel põhinevate ehituslahenduste ja nendega seotud teenuste pakkuja. Ettevõttel on Eestis kokku 3 tootmisüksust: Harkus, Tamsalus ja Rakveres. Ettevõte annab tööd 518 inimesele. 2006. aasta käive suurenes ca 20%, kasvatades aastakäibe ligi 650 miljoni kroonini. Peale ühinemist Prantsuse firma Bonna Sablaga sai Consolisest Euroopa suurim monteeritavast betoonist ehituslahenduste pakkuja, mis oma 100 tehasega on esindatud 23-s riigis.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara