Autor: Agnes Ojala • 10. jaanuar 2007

Euroopa Liit haub tööstusrevolutsiooni

Euroopa Komisjon avaldas oma uue energiastrateegia, millega kutsub kõiki liikmesriike üles kasvuhoonegaaside õhku paiskamist 2020. aastaks vähendama 20% võrra.

Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso ütles, et Euroopa peab kliimamuutustele vastu astuma kui üks mees. "Uue reaalsusega silmitsi seistes on vaja uut poliitikat, et Euroopa energiaga varustatus oleks kindlam," ütles ta.

Uue strateegiaga hakkas komisjoni tegelema just Venemaa ja Valgevene toornafta tarnete katkemise ajel.

EL tahab rohkem investeerida taastuvenergiasse, väites, et vanad kütused on nii poliitiliselt kui ka keskkonna mõttes selgelt liiga kulukad. "Euroopa peab maailma viima uue, postindustriaalse revolutsioonini, madala süsinikusisaldusega majanduse arendamiseni," ütles Barroso.

Uue strateegia kohaselt peaksid kõik Euroopa Liidu liikmesriigid vähendama kasvuhoonegaaside emissiooni 2020. aastaks 1990. aastaga võrreldes vähemalt 20%.

Ilma investeeringute ja energia efektiivsemaks muutmise meetmeteta tõuseks komisjoni raporti kohaselt ELi energiaimport praeguselt 50%-lt 2030. aastaks 65%-ni, seega oleks vaja veelgi uusi tarneallikaid, mis oleksid ilmselt üsna ebausaldusväärsed.

Välja töötatud meetmeid ei saa aga enne rakendada, kui Euroopa Liidu valitsused need heaks kiidavad.

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077