Valitsus kiitis heaks elektrituruseaduse muudatused

Valitsus kiitis heaks elektrituruseaduse
muudatused, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Eelnõu kõige olulisem
muudatus võimaldab ellu viia koostootmisdirektiivi ühte peamist juhtmõtet:
saavutada sama kütusehulga kasutamisel suurem tõhusus.

Nii hakatakse eelnõu vastuvõtmisel seadusena toetama ka neid ettevõtteid, kes toodavad elektrienergiat tõhusa koostootmise reþiimil. Samuti hakatakse toetama neid, kes rajavad oma koostootmisjaama juba kindlat soojuskoormust omava katlamaja asemele, et lisaks soojusenergiale toota ka elektrienergiat.

Olulise uuendusena esitab eelnõu toetuse ja ostukohustuse rahastamise skeemi. Selle järgi hakkab iga tarbija maksma niinimetatud toetusetasu vastavalt tarbitud võrguteenuste mahule.

Põhivõrguettevõtja osutatud võrguteenuste tasu hakkab kajastama ainult võrguteenuste osutamiseks vajalikke kulutusi. See tähendab, et taastuvtootjate ja koostootjate toetamise kulud, mis kajastusid enne põhivõrguettevõtja võrgutasudes, on nüüd tarbijale esitataval arvel ning põhivõrguettevõtja võrgutasud on selle kulu võrra väiksemad.

Eelnõu on välja töötatud, et viia elektrituruseadus kooskõlla Euroopa Liidu direktiiviga koostootmise soodustamiseks. Samuti soovitakse eelnõuga parendada taastuvatest energiaallikatest elektrienergia tootmise toetusskeemi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara