• 29.11.06, 09:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestis tehakse hõljukeid

Hobi korras 14 hõljukit valmis ehitanud tehnikahuvilised keskenduvad tellimustöödele.
“Eks oma lõbuks on juba piisavalt valmistatud. Nüüd võiks teistele ka ehitada,” naljatab hõljukiehitamise rühma liige Aare Toomsalu, kirjutas Ärileht.
Kõige lihtsamalt väljendudes võib enimkasutatavaid hõljukeid nimetada õhkpadjale toetuvateks transpordivahenditeks. Põhja hoiab sealjuures kriimustusteta pinna ning hõljuki põhja vahele pumbatud õhukiht, mida ümbritseb elastne ääris, mis lubab hõljukil ületada 10–25 cm kõrguseid takistusi.
Eestis valmistatud hõljukid on mõeldud siiski peamiselt vee või jää peal liiklemiseks, sõiduki kasutusotstarvete nimistu algab lõbusõidust, kalastusest ning päästeoperatsioonidest, lõppedes olmesidega. Kõige lihtsama hõljuki hind algab kümnest tuhandest kroonist, keerukamatel ulatub mitmesaja tuhandeni.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.26, 08:45
Reaalajas andmed kui konkurentsieelis: kuidas nutikas andmekogumine hoiab tootmise ja logistika liikumises
Tootmises ei määra kiirust enam ainult masinad, vaid see, kui kiiresti ja täpselt liiguvad andmed. Kui info ei jõua õigel ajal õigesse kohta, muutub ka kõige paremini üles ehitatud protsess ebaefektiivseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele