16. november 2006
Jaga lugu:

Tamsalu linn saab toasooja põhust

Tamsalu linna hakatakse kütma põhuga, kirjutas Virumaa Teataja.

Kolmapäeva hommikul võeti suurelt autotreilerilt kahe kraana abil maha katel, millel võimsust 850 kW ja paigutati Tamsalu Kalor ASi katlamajja, Tamsalu vallavanem Toomas Uudeberg rääkis, et katla jõudmine Tamsalusse oli tähtis sündmus. “Et uus katel hakkab tööle põhuküttel, annab see lisatööd ja -tulu ümbruskonna põllumeestele, kelle toodetud põhk leiab otstarbeka rakenduse,” rääkis Toomas Uudeberg.

Vallavanem tõstis esile JK Otsa Talu OÜ ettevõtlikkust, et väärt mõte teoks saaks.

Nemad aitasid hankida Taani firma Overdahl katla, mis on valmistatud Poola tehases. Samuti tegeles osaühing põhu kogumise ja pakendamisega, et katlas midagi põletada oleks.

Katel koos põhulaoga läks maksma 2 miljonit krooni.

“Tamsalu valda toetas selles uuenduslikus ettevõtmises sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus 1,66 miljoni krooniga,” täpsustas vallavanem Toomas Uudeberg, kes lisas, et toasooja hinda uue katla paigaldamine vähemalt esialgu ei mõjuta.

JK Otsa Talu OÜ müügijuht Madis Kiisk, kes on firma Overdahl esindaja Baltikumis sõnas, et uue katlaga saab kütta vähemalt 8500 m² põrandapinda.

Aastas kulub kütmiseks 1000 kuni 1500 tonni põhku. Mis puutub katla efektiivsusesse, siis tootjafirmal Overdahl on selles valdkonnas pikaajalisi kogemusi. Katelde tootlikkus kündib 90 protsendini.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee