• 01.11.06, 12:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Venemaa kavandab rahvusvahelist gaasikartelli

Venemaa on asunud looma naftakartelli OPECiga sarnast gaasitootjamaade organisatsiooni, mis suudaks kaasa rääkida maailma gaasihindade kujundamisel.
Seaduseelnõu esitati sel nädalal Venemaa Riigiduumale. Algatuse tegija on tuntud Gazpromi huvide kaitsja kuluaarides Valeri Jazev, kes on duuma energia-, transpordi- ja kommunikatsioonikomitee esimees. Tema algatas ka Gazpromile gaasi eksportimise ainuõiguse andmise seaduse.
Jazevi algatuse kohaselt peaksid uue organisatsiooni looma algul gaasi tootvad ja transportivad SRÜ riigid, kellega edaspidi võivad liituda teised riigid, nagu Iraan jt, kirjutab Kommersant.
Jazevi arvates on sellise organisatsiooni järele tekkinud vajadus põhjusel, et Prantsusmaa, Saksamaa jt gaasi tarbivate riikide ühistegevus sarnanevat samuti kartelliga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 18:47
Pane oma teadmised proovile: kas tunned tööstusajaloo võtmeisikuid ja tehnoloogilisi arenguid?
CNC-tehnoloogia, tööstusrobotid ja fiiberlaserid on vaid mõned märksõnad, mis on muutnud tööstuse olemust. Testi oma teadmisi viktoriinis, mille on koostanud metallitöötlusseadmete pakkuja Aider – kas tead, kes on CNC „isa“ või miks fiiberlaserid on vallutanud tööstuse?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele