• 20.10.06, 11:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

OPEC vähendab naftatoodangut oodatust enam

Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) otsustas eile hilisõhtul vähendada tootmist 1,2 miljoni barreli võrra, mis oli rohkem, kui esialgu oodati, vahendab Bloomberg.
Kataris toimunud naftaministrite kohtumise järel lausus Ühinenud Araabia Emiraatide naftaminister Mohamed al-Hamli, kellest saab 2007. aastal kartelli uus president, et toodangu kärpimine jõustub 1. novembrist ning vähendamise aluseks ei ole mitte ametlikud tootmiskvoodid, vaid tegelikud mahud.
Senini oli OPECi ametlik naftatoodangu kvoot 28 miljonit barrelit ööpäevas, uudisteagentuuri Bloomberg arvutuste kohaselt toodetakse tegelikult 27,6 miljonit barrelit, mis on umbes 40 protsenti kogu toodangust maailmas.
Nafta hind on täna hommikul kerkinud Londonis 0,4 protsenti 61,13 dollarini barrel.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

Uudised
  • 14.12.06, 15:43
OPEC kärpis taas nafta tootmiskvoote
Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) liikmesriigid jõudsid täna lõunal peetud koosolekul otsusele kärpida alates 2007. aasta veebruarist oma tootmismahtu 0,5 miljoni barreli võrra päevas.
Uudised
  • 11.09.07, 12:24
OPECi dilemma: hindu tõsta või enam toota?
Naftakartell OPEC seisab keerulise valiku ees. Kas kartell julgeb tootmist senisel tasemel hoida ja nafta hinda tõsta või toodangut suurendada ja riskida maailmamajanduse seisu halvenemisega?
  • ST
Sisuturundus
  • 01.10.25, 15:36
Fedelta Accounting: raamatupidamine, mis kasvab koos kliendiga
Tallinna südames tegutsev Fedelta Accounting on hea näide sellest, kuidas raamatupidamisbüroo võib olla kliendi jaoks palju enamat kui numbrite hoidja. Ettevõtte nimi tuleneb ladinakeelsest sõnast fedelta – truudus – ja see väärtus on kogu büroo tööfilosoofia keskmes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele