Autor: Äripäeva eriprojektide toimetus • 9. juuni 2021

Tööohutuse tagamiseks vajalik märgistus

Tööõnnetuste vähendamiseks on palju võimalusi: töötajate koolitamine, seadmete hooldusprotseduuride loomine, „lukusta ja märgista“ lahenduste kasutuselevõtt jpm. Üks oluline vahend tööohutuse tagamisel on silmatorkav märgistus.

Märgistada on võimalik nii vahekäigud, evakuatsioonirajad, tõstukite liikumisteed, keelualad, ohtlikud piirkonnad ning ained kui ka lihtsalt esmaabivahendite, tööriistade ja kaupade asukohad.

Olgu see siis tööohutuse tagamiseks või muudel eesmärkidel, professionaalsel märgistusel on mitu eelist. Kui käsitsi kirjutatud või kontoriprinteriga prinditud info võib ajas maha kuluda, ära tulla või lihtsalt silmatorkamatuks jääda, siis professionaalne märgistus on ulatuslikult testitud ning vastupidav nii ajale kui ka erinevatele mõjuteguritele: UV, kemikaalid, niiskus, temperatuurimuutused jne. Lisaks on professionaalne märgistus kergesti märgatav ning hea planeerimise korral ka üheselt mõistetav.

Professionaalsete märgistuslahenduste kasutuselevõtuks on mitu võimalust. Standardseid ohutusmärke on võimalik osta või tellida, aga ise tehes saad vajalikud märgid kiiremini ning just sulle sobival kujul. Graafikaprinter annab sulle täieliku kontrolli: tee just sellised märgistused nagu tol hetkel vaja, ilma et peaks arvestama miinimumkoguseid või muid tingimusi.

Vahekäikude ja laoruumide teipidega märgistamine annab küll selge ülevaate, aga külastajate ja töötajate jaoks on veel selgem, kui printida teipidele tekstid ja pildid. Nii ei teki kahetimõistmisi ja kõigi ohutus on tagatud.

Ohtlike ainete mahuteid ja torusid kohustab märgistama ka seadus, kuid inimeste tervise ja elude kaitse peaks olema iga ettevõtte jaoks esmatähtis. Ka siin on eelis professionaalsel märgistusel, kuna see on spetsiaalselt välja töötatud kumeratele pindadele, peab vastu õlile ja püsib aastaid.

Kui ohupiirkonnad on selgesti märgistatud, keelualad korralikult piiratud, evakuatsiooniteed alati nähtavad ning seadmete hooldustööde jaoks on paigas lihtsad visuaalsed protseduurid, siis ei tundugi tööõnnetuste nulli viimine ületamatu raskus. Õigeid ja korralikke vahendeid kasutades võimalik jõuda lahenduseni, mis hoiab kokkuvõttes kokku nii aega kui raha.

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077