Heiti Hääl: Eesti majandusele tehti korvamatut kahju
Eesti probleem on selles, et valitsus ei tegele raha puuduse juurpõhjuse ehk liiga suurte kuludega, ütles ettevõtja, Alexela suuromanik Heiti Hääl saates „Kuum tool“.
Heiti Hääle meelest on liiga vähe räägitud sellest, kuidas statistikaameti viga inflatsiooni arvutamisel paisutas riigi kulusid. Osa riigi kuludest on seotud just tarbijahinnaindeksiga. „Alates igasugustest rendihindadest, pensionidest. Neid indekseeritud kulusid on küll ja veel, ja keegi ei keera seda tagasi,“ ütles ta. „Sellega on tehtud Eesti majandusele korvamatut kahju. Aga päeva lõpus süüdi pole keegi. Lihtsalt – ups, läks sedamoodi!“
Lift on investeering 15–20 aasta tööefektiivsusesse, ohutusse ja kulukontrolli. Kuid millal eelistada soodsat standardlahendust ja millal nõuab objekt erilahendust, mis projekteeritakse konkreetsete mõõtude, koormuste ja regulatsioonide järgi? Projecta Balti OÜ müügijuht Sven-Erik Talivere selgitab, mida jälgida tõsteplatvormide, kaubaliftide ja magnetiliste tõsteseadmete puhul projekteerimisest kuni investeeringu tasuvuseni.