• 08.01.25, 16:07

Allveedroonide arendaja: Eestil ei ole mingit võimekust kaabliriketele reageerida

Eesti riik reageerib kaabli lõhkumistele väga aeglaselt ning kogu valdkond vajab ennetussüsteemi, rääkis Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi teadur ja MindChipi tegevjuht Heigo Mõlder.
Taltechi elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi teadur ja MindChipi tegevjuht Heigo Mõlder.
  • Taltechi elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi teadur ja MindChipi tegevjuht Heigo Mõlder.
  • Foto: Erakogu
Sellist tehnoloogiat ja lahendust, mis hoiaks kindlasti ära järgmise rünnaku, ei ole, tõdes Mõlder Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Riik peaks aga kasutusse võtma ennetuslahendusi, mille abil kahjusid vältida või vähendada.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.08.25, 10:12
Energiatarkus, mis jääb sageli märkamatuks
„Maailm liigub elektritarbimise suunas kiiremini kui kunagi varem – küsimus pole enam selles, kas, vaid selles, kuidas me seda teeme,“ ütles ABB Eesti sagedusmuundurite tehase inseneriosakonna juht Jaanus Karu Äripäeva raadio saates „Jätkusuutlik ja roheline“. Tema hinnangul kasvab elektritarbimine aastatel 2024–2034 enam kui kümme korda kiiremini kui teised energiaallikad. Aastaks 2050 on energiatarve hinnanguliselt 85% suurem kui praegu. See kasv tuleneb suuresti sellest, et elektrit kasutatakse järjest enam fossiilkütuste asemel – nii küttes kui ka transpordis,“ tõdes ta.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele