Eestisse uue põlvkonna väikereaktoriga tuumajaama planeeriv Fermi Energia teatas detsembris, et meilegi kaalutavatest reaktoritest esimene omatüübiline rajatakse Kanadasse.

- Fermi Energia juhatuse esimees Kalev Kallemets.
- Foto: Liis Treimann
"Tööstusuudised eetris" saates räägime sellest, mida see uudis Eesti jaoks tähendab, milliseid edasiminekuid tõi lõppev aasta Fermile ning mis ootab ees uuel aastal. Räägime ka väikereaktori rahastamisest ja võimalikest asukohtadest ning paljust muust. Külas on Fermi Energia juhatuse esimees Kalev Kallemets.
Saadet juhib Harro Puusild.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuula saadet siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tootmisettevõtetes otsitakse üha enam lahendusi, mis aitaksid vähendada käsitööd, muuta protsesse stabiilsemaks ja parandada töötajate ergonoomikat. Üks võimalus selleks on vaakumtehnoloogia, mida kasutatakse järjest laiemalt nii robotiseeritud tootmisliinidel, pakendamises kui ka materjalikäsitluses.