Gerli Ramler • 30 aprill 2014

CM: Uudne painutuspink tagab kiirema ja täpsema tulemuse

Metalldetailide täppislõikusega tegelev Baltic Steel Center OÜ investeeris hiljuti uudsesse Amada automaatsesse tööriistavahetajaga painutuspinki, mis võimaldab ettevõttel teostada töid senisest veelgi kiiremini, täpsemini ning paindlikumalt.

„Tänases keskkonnas tuleb pidevalt uuendada oma masinaparki, et olla konkurentsivõimeline ja et kõik tellimused saaksid täidetud õigeaegselt ja kvaliteetselt,“ ütleb ettevõtte juht Arvo Närep. „Nii soetasime äsja uudse painutuspingi Amada HD1003ATC automaatse tööriistavahetajaga, mis võimaldab teha kiiresti ja ökonoomselt keerulisemaid detaile paksusega kuni 3 mm.“

Automaatse tööriistavahetajaga pink on detailide tootmisel eriti paindlik ja suure jõudlusega, mahutades kuni 26,4 meetrit tööriistu. Tipptehnoloogia hoiab samas kokku kulusid elektrile, õlile ja hooldusele, olles töötaja seisukohalt kasutajasõbralik ja mugav.

Baltic Steel Center OÜ põhitegevuseks on detailide lõikus vastavalt kliendi joonistele. Ettevõte alustas 2000. aastal Rootsi firma WaterJet Sweden AB vesilõikuspingiga, tänaseks pakutakse ka laserlõikus- ning painutuspingiteenust. Lisaks on Baltic Steel Center WaterJeti pinkide edasimüüja Baltikumis.

Eelmisel aastal ostis Baltic Steel Center OÜ uue,  3000W võimsusega  fiiberlaser Bystronic Bysprint 3015, mis tänu oma uudsele fiibertehnoloogiale annab olulise kulude kokkuhoiu ja võimaldab lõigata lisaks tavapärastele materjalidele ka vask- ja messinglehte. Fiibertehnoloogiat iseloomustab kiudoptiline laser ja lõikepeaga ühendatud kiudoptiline lainejuht, tänu millele saavutatakse väga kvaliteetne ja täpne laserkiir. Fiiberlaser-pink on 40% kiirem tavalisest laserlõikusest lehtmaterjali puhul paksusega kuni 3 mm ning tarbib oluliselt vähem energiat.

Laitmatu kvaliteedi tagavad ka laserlõikepink Bystar L4025-65 ja painutuspink Bystronic Xpert 320, mis võimaldavad töödelda suuremaid detaile ja on maailma tipptehnoloogia. Laserlõikus võimaldab lõigata nii süsinik- kui ka roostevaba terast ja alumiiniumi. Töö termilised mõjud on väikesed ja detailid ei vaja järeltöötlust.

Eesti kapitalil põhineva Baltic Steel Center OÜ klientide arv ligineb tuhandele, neist 300 on püsikliendid. Eksport moodustab ettevõtte toodangust 15%, aga suures osas liigub firma lõpptoodang välisturgudele läbi klientide.

www.balticsteel.ee

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077