• 02.01.20, 17:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saksamaa tööstusaktiivsus detsembris vähenes

Saksamaa ekspordist sõltuv tööstus tõmbus detsembris kokku, kirjutab Reuters.
Saksamaa tööstuskonglomeraadi Thyssenkrupi terasrõngad Duisburgis, Lääne-Saksamaal.
  • Saksamaa tööstuskonglomeraadi Thyssenkrupi terasrõngad Duisburgis, Lääne-Saksamaal.
  • Foto: Reuters/Scanpix
IHS Markiti ostujuhtide indeks (PMI) Saksamaa tööstuse kohta langes detsembris 43,7 punktini novembri 44,1 punkti pealt. Alla 50punktine seis viitab edasisele kokkutõmbumisele.
„Saksamaa tööstussektor lõpetas 2019. aasta järjekordse nõrga esitusega ja jääb pinnuks majanduse küljes,“ ütles IHS Markiti ökonomist Phil Smith. Tema sõnul jäävad tehaseid jätkuvalt iseloomustama tööjõu vähendamised.
Ostujuhtide indeks koostatakse igakuiselt ostujuhtide seas läbiviidavate küsitluste põhjal.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.26, 09:08
Osale konverentsil: julgeolekukord ja kindlustuslahendused 2026. aastal
Viimaste aastate sündmused Eestis, Euroopas ja laiemalt maailmas näitavad, et julgeolekukeskkond muutub kiiresti ning selle mõju ettevõtlusele ei ole enam teoreetiline. Kuidas mõjutavad ettevõtteid hübriidrünnakud, tarneahela katkestused, drooniintsidendid või poliitiliselt motiveeritud küberrünnakud? Mille vastu on ettevõte tegelikult kindlustatud ja millised riskid võivad jääda täielikult katmata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele