Autor: Kaarel Jänes • 19. aprill 2022

Erialaliidu juht: uppuvast paadist päästab praegu vaid mõistev tellija

Kriis on käes ning pääsemiseks tuleb leida uus tasakaalupunkt, uus normaalsus uutel tingimustel, mille aluseks on muu hulgas suurtellijate väljumine mugavustsoonist, kirjutab Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu tegevjuht Kaarel Jänes.
Kaarel Jänes.
Foto: Erakogu

Märtsi lõpus tegi Euroopa elektritööstuse organisatsiooni Eurelectric president Jean-Bernard Lévy kirjaliku avalduse poliitilistele liidritele ning kutsus riigijuhte kriisiajal kasvatama investeeringuid energeetikasse ja energiatõhususse.

Just täiendavate investeeringute suunamine näiteks valgustuse uuendamisse, hoonete energiatõhususse, elektrivõrkude tugevdamisse ja energiatootmisse aitaksid vähendada eelkirjeldatud riskide realiseerumist tulevikus ning muu hulgas viiksid lähemale rahvusvaheliselt kokkulepitud kliimaeesmärkide täitmisele. Samuti tekitaksid riiklikud investeeringud kindlustunde elektritööde turule ajal, mil eraettevõtted ja -investorid on muutunud äärmiselt ettevaatlikuks.

Oleme erialaliiduna valmis pakkuma riigile ja tellijatele tänases kriisis partnerlust ning dialoogi, et väljuksime kriisist üheskoos võitjatena.

Pikemalt saab lugeda Äripäevast.

Liitu Tööstusuudiste uudiskirjaga!
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077