• 14.10.11, 13:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rakvere Lihakombinaadi töötajad peavad palgatõusuks tootma rohkem

Rakvere Lihakombinaat järgmise aasta eelarves palgafondi ei suurenda, mis aga ei tähenda ettevõtte juhi Anne Mere kinnitusel, et ettevõttes palgad ei tõuse.
Mere sõnul on eelarve koostamise protsess ettevõttes veel pooleli. Palgafondi tõusu eelarve siiski sisaldama ei hakka. „See aga ei tähenda, et palgad ei tõuse. Leiame võimalusi muutuda efektiivsemaks ning kasvatada palku optimeerimise võimalustega,“ selgitas Mere.
Mere väitel moodustavad palgad kuludest 40% ja muutused palkades avaldavad eelarvele väga suurt mõju. Tema ütlusel tõstavad palka ettevõtted, kes näevad mahtude kasvu. „Meie printsiip on konservatiivsus ja õhku eelarvesse ei hakka panema,“ lausus Mere. Ta lubab, et Rakvere Lihakombinaat otsib efektiivsust maja seest ning kasvavad mahud püütakse ära teha sama arvu inimestega ning palka tõsta selle arvelt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.04.26, 09:44
Juhtimisoskus mõjutab kasumit rohkem, kui esmapilgul paistab
Organisatsioonikultuur ei ole loosung ega abstraktne mõiste, vaid igapäevaste valikute ja käitumiste kogum, mille mõju jõuab lõpuks ka ettevõtte tulemustesse. Tripodi tegevjuhi ja partneri Maria Veltmanni sõnul on seos juhtimise kvaliteedi ja kasumlikkuse vahel selge, isegi kui seda ei ole alati lihtne otseselt mõõta.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele