Elektri tootmine kahanes

Elektri tootmine vähenes terves Baltikumis.
Elektri tootmine vähenes terves Baltikumis.

Novembris toodeti Eestis elektrit 937 gigavatt-tundi, mis on 4 protsendi võrra vähem kui mullu samal ajal, tarbimine langes aastaga 1 protsendi võrra, 772 gigavatt-tunnini, teatas Elering.

Taastuvenergia toodang vähenes eelmisel kuul 14 protsendi võrra, ulatudes 143 gigavatt-tunnini. Novembris langes tuuleenergia tootmine 17 protsenti 56 gigavatt-tunnini ning biomassist ja -gaasist toodeti elektrit 86 gigavatt-tundi, mis teeb aastaseks languseks 9 protsenti.

Lätis kahanes novembris elektrienergia tootmine aastatagusega võrreldes 33 protsenti, toodangu maht oli kokku 488 gigavatt-tundi. Leedus langes tootmine 5 protsenti, ulatudes 216 gigavatt-tunnini. Elektri tarbimine Lätis jäi aastases võrdluses samaks ehk oli novembris kokku 637 gigavatt-tundi. Leedus kasvas tarbimine 17 protsenti, ulatudes 1067 gigavatt-tunnini.

Baltikumis tervikuna toodeti novembris elektrit 1,6 teravatt-tundi ja tarbiti 2,5 teravatt-tundi elektrit, seega oli elektrisüsteem kokku 0,8 teravatt-tunniga puudujäägis.

Põhjamaades oli toodangu maht samal ajal 36 teravatt-tundi ja tarbimine 35 teravatt-tundi – seega ulatus ülejääk ühe teravatt-tunnini. Bilansi hoidis positiivsena Rootsi ja Norra elektrienergia ülejääk.

Elektri kaubanduslik import Eestisse oli novembris 292 gigavatt-tundi, kasvades aastases võrdluses 43 protsenti. Soomest imporditi 279 ja Lätist 13 gigavatt-tundi elektrit. Eksport kasvas 16 protsendi võrra 463 gigavatt-tunnini, 86 protsenti sellest liikus Läti suunal.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara