Sirje Potisepp: riigi retoorika on tööandjale solvav

Sirje Potisepp
Sirje Potisepp

Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp tõdes Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et sotsiaalministeeriumi retoorika, justkui parandaks kohustus töötajat tööõnnetuse vastu kindlustada ettevõtja vastutustunnet, on tööandjale solvav.

„Mind häirib väga sotsiaalministeeriumi retoorika, nagu muidu tööandjad ei teeks tööõnnetuste vältimiseks mitte midagi – eriti olukorras, kus iga tööandja võitleb selle eest, et saada töötajat endale,“ rääkis Potisepp.

Potisepp rõhutas, et ükski ettevõtja ei saa töötaja eest lõpuni vastutada. „Tööandja ei saa töötaja eest vastutust võtta, mis siis, et sotsid seda tahaks,“ nentis ta. „Sotsid püüavad inimesi ka vägisi terveks teha, aga inimene peab ikka ise teadma, mis talle parim on, ja selle eest vastutuse võtma.“

Tööõnnetuse korral on suur roll tihti töötajal endal. „Asi on selles, et töötaja ei täida sageli talle seatud nõuded,“ selgitas Potisepp. „Näiteks ei kanna eririietust, mis on talle ebamugav,“ tõi ekspert näite. „Ei saa mõelda, et iga tööandja peaks töötaja kõrval seisma ja tal kiivrit peas hoidma – töötaja peab ikka ise vastutust tunnetama.“

Oluline lisakulu

Toiduliidu juhataja sõnul tahetakse tööandjale panna oluline lisakulu. „Töötleva tööstuse puhul oleks see kindlustusmakse 139 eurot inimese kohta, ja midagi vastu selle eest ei pakuta,“ oli Potisepp kohustusliku kindlustusidee suhtes kriitiline.

Potisepa hinnangul võiks töötajate kindlustamine tööõnnetuste vastu jääda vabatahtlikuks. „Nagunii ettevõtjad koolitavad uusi töötajaid ning võitlevad selle nimel, et neile tööle tuldaks,“ viitas ta sellele, et turg paneb kõik ise paika.

Loe pikemalt Äripäevast

Osale arutelus

  • Indrek Mäe, Äripäev
    Tiina Saar-Veelmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara