Piimatootjad jõuavad uutele välisturgudele

Hiina lipp.
Hiina lipp.

Neli Eesti piimatootjat hakkavad peagi oma toodangut eksportima Hiina ja Tšiilisse: Eestis ainsana imiku piimaasendajaid valmistavale ASile Solbritt avaneb peagi võimalusterohke Hiina turg.

Veterinaar- ja toiduameti peadirektori Indrek Halliste sõnul algasid läbirääkimised hiinlastega juba 2012. aastal, protokoll Eesti piimatoodete lubamiseks Hiina turule sõlmiti 2016. aastal. "Nii et protsess võttis aega neli aastat," nentis Halliste.

Kuna Hiinas on imikute piimasegud palju rangema kontrolli all kui tavalised piimatooted, siis selleks, et Solbritt saaks oma toodangut sinna eksportida, olid vajalikud eriload ning kontrollid ettevõttesse.

Solbritti ostu-müügijuht Jane Suits ütles, et pärast seda, kui nad kaotasid oma senise suurima kliendi Venemaa, on Hiina turg neile uus võimalus tõusta edukaks Eesti ettevõtteks.

Eesti toiduettevõtetele välisturge avav VTA jaotab välisriigid kahte rühma: esimesse kuuluvad riigid, mis ei nõua eksportiva riigi ja ettevõtte registreerimist ning sinna minekuks piisab VTA sertifikaadist. Teise gruppi kuuluvad riigid, mille turule sisenemine võib võtta aastaid, sinna kuuluvad näiteks Hiina, Jaapan, USA, Korea Vabariik.

Viimase kahe aasta jooksul on Eesti piimatootjatele ametlikult avatud Türgi, Peruu, Ukraina, Korea, Jaapani, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Mehhiko turg. Lisaks saab sellest aastast Eesti kalatooteid eksportida Montenegrosse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara