Riigikogu kärbib alkoaktsiisi

Planeeritud aktsiisitõusu langetatakse poole võrra.
Planeeritud aktsiisitõusu langetatakse poole võrra.

Riigikogu võttis täna vastu seadusemuudatused, millega vähendatakse õlle ja kange alkoholi 2018. aastaks planeeritud aktsiisitõusu poole võrra.

Rahandusminister Toomas Tõniste ütles, et varem kavandatud mahus aktsiisitõus oleks toonud kaasa liialt suuri piirikaubanduse kasvu ja eelarve alalaekumise riske, vahendas pressiteade. „Suur piirikaubandus, mis viib raha Eestist välja, ei ole Eesti majandusele kasulik,“ lisas Tõniste.

Uue seaduse kohaselt jõustub 1. veebruaril kange alkoholi aktsiisimäär 25,08 € etanoolisisalduse 1% kohta hektoliitris. Eelmise valitsuse 2018. aastaks ettenähtud aktsiisimäär pidi olema 26,28 € etanoolisisalduse 1% kohta hektoliitris, viitas pressiteade.

Piirikaubandus Läti suunal käivitus just kange alkoholi hinnaerinevuse pinnalt ning aktsiisitulu väiksem laekumine on eelkõige seotud kange alkoholiga, mille aktsiis moodustab enam kui poole alkoholiaktsiisi laekumisest.

Õlle aktsiisimäär on alates 1. veebruarist 16,92 eurot etanoolisisalduse mahuprotsendi kohta liitris, mis on samuti vähem, kui varem kavandati.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara