Märtsi tööstustoodangu maht kasvas

Mahu kasvu taga on suuresti ka metallitööstus.
Mahu kasvu taga on suuresti ka metallitööstus.

Tööstusettevõtted tootsid 2017. aasta märtsis 15% rohkem toodangut kui eelmise aasta märtsis, teatas statistikaamet. Toodang suurenes nii energeetikas ja mäetööstuses, kui ka töötlevas tööstuses.

Märtsis toodeti töötlevas tööstuses 10% rohkem toodangut kui 2016. aasta samal kuul. Toodangu kasv oli laiapõhjaline – enam kui kaks kolmandikku tööstusharudest ületasid märtsis eelmise aasta märtsi mahtu. Mahu kasvu põhjustas eelkõige puittoodete, metalltoodete ja elektriseadmete tootmise suurenemine. Toodang suurenes ka toiduainete, mootorsõidukite ja ehitusmaterjali tootmises. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang vaid elektroonikaseadmete tootmises.

Välisturule müüdi märtsis 69% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2016. aasta märtsiga võrreldes suurenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 11% ja müük kodumaisele turule 12%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2017. aasta märtsis tööstuses kokku 2% rohkem toodangut kui eelmisel kuul, sealhulgas töötlevas tööstuses 1% rohkem.

2016. aasta märtsiga võrreldes toodeti elektrit 54% ja soojust 1% rohkem.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara