Augustis toodeti tööstustes vähem kui mullu

Kiviõli Keemiatööstuse OÜ
Kiviõli Keemiatööstuse OÜ

Tööstusettevõtted tootsid 2015. aasta augustis 3% vähem toodangut kui eelmise aasta augustis. Toodang vähenes töötlevas tööstuses ja energeetikas, kuid suurenes mäetööstuses.

Kui 2015. aasta alguses töötleva tööstuse toodang võrreldes eelmise aasta sama kuuga kasvas, siis aasta teises pooles pöördus kasv languseks. Nii juulis kui ka augustis toodeti 2% vähem toodangut kui mullu samal ajal. Augustis põhjustas toodangu mahu vähenemist eelkõige langus elektroonikaseadmete, keemiatoodete ja ehitusmaterjali tootmises. Elektroonikaseadmete
12%-lise languse põhjuseks oli eelmise aasta augusti kõrge võrdlusbaas. Üle poole töötleva tööstuse tööstusharudest ei saavutanud eelmise aasta augusti mahtu. Kuigi mõningates suurema osatähtsusega tööstusharudes (toiduainete, puit- ja metalltoodete ning elektriseadmete tootmine) toodang suurenes, ei korvanud see teiste tööstusharude tootmise vähenemist.

Välisturule müüdi augustis 68% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmetel vähenes 2014. aasta augustiga võrreldes toodangu müük ekspordiks 7%, müük kodumaisele turule suurenes 4%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2015. aasta augustis tööstuses kokku 1% rohkem toodangut kui juulis, töötlevas tööstuses jäi toodangu maht eelmise kuu tasemele.

2014. aasta augustiga võrreldes toodeti elektrit 20% ja soojust 1% vähem. Elektritoodangu vähenemise põhjuseks oli omatoodangu osaline asendamine odavama importtoodanguga.

 

Osale arutelus

  • aripaev. ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara