Tootmine kallines veebruaris

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2013. aasta veebruaris võrreldes eelmise aasta veebruariga 4,3%, eriti suure panuse sellesse andsid mäetööstus ja energeetika, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas veebruaris võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus mäetööstuses ja toiduainete tootmises, samuti hindade langus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning metalltoodete tootmises.

2012. aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektri- ja soojusenergia ning toiduainete tootmises, samuti hinnalangus naftatoodete ning elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 1,3% ja võrreldes 2012. aasta veebruariga -0,7%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam naftasaaduste ja toiduainete hinnad ning langesid elektrienergia, metalltoodete ja mootorsõidukite hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli 2013. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 0,7% ja võrreldes 2012. aasta veebruariga -0,3%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid veebruaris keskmisest enam naftasaaduste, rõivaesemete ja põllumajandussaaduste hinnad, samas langesid keskmisest enam elektrienergia ja toiduainete hinnad.

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud