Valitsus saab otsustamiseks Kiviõli Keemiatööstuse karjääri laiendamise

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lubab hiljemalt juunis saata valitsusse eelnõu, mis otsustab Kiviõli Keemiatööstuse põlevkivikarjääri laiendamiseks vajalike maade sundvõõrandamise.

Vastuseks Kiviõli maaomanike pöördumisele teatab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et saadavad hiljemalt juunis valitsusse eelnõu põlevkivikarjääri laiendamiseks vajalike maade sundvõõrandamise menetluse kohta. "Kuidas riik edasi käitub, on valitsuse otsustada," ütleb Rasmus Ruuda ministeeriumi avalike suhete osakonnast ega nõustu enne valitsuse arutelu täpsemalt avaldama eelnõu sisu.

Eile saatsid kaheksa Kiviõli maaomanikku, kelle maadele on planeeritud laienema Kiviõli Keemiatööstuse põlevkivikarjäär, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile taotluse, et ministeerium saadaks lõpuks valitsusele eelnõu otsuse tegemiseks maade sundvõõrandamise kohta. Nende väitel on ministeerium eelnõu koostamisega venitanud juba 2009. aastast ning selgusetus on muutnud maaomanike jaoks raskeks investeeringute planeerimise oma maasse.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud