Kroonpress: oleme languses kasvanud kolmandiku võrra

Kroonpressi käive on võrreldes mullusega
suurenenud ca 25-30%, nn tõusus oli ettevõtte jaoks negatiivset palju
rohkem kui positiivset, ütles Kroonpressi peadirektor Andres Kull.

„Tööjõuvalik on praegu suurem. Kui võrrelda paari aasta taguse konkursiga, siis valik on märgatavalt parem, ka spetsialistide hulgas – vahe on nagu öö ja päev. Näiteks konkurss müügiinimesele või keskastmespetsialistile on kindlasti parem,“ rääkis ta.

Kull ütles, et tootmise poolelt on näiteks värvi hind kõikunud, vahepeal on see tõusnud ja siis jälle langenud, kuna värvi hind sõltub nafta hinnast.

„Kui võrrelda tooraine hinnalangust trüki hinnalangusega, siis ei saa öelda, et trükikodade tootlus oleks oluliselt suurenenud,“ sõnas ta. Kull lisas, et hinnalangus on turuti väga erinev ning hinnatase sõltub konkreetsest tööst. Keskmiselt on hind alla läinud päris kõvasti, lisas ta.

„Müük siiski suureneb, kuna meil on võimsust rohkem. Käive on suurenenud võrreldes eelmise aastaga kolmandiku võrra ehk ca 25-30%,“ sõnas ta.

Kulli sõnul trükinduses nn tõus peale negatiivse midagi muud kaasa ei toonudki. Ainult reklaamiturg oli suurem, kõik ülejäänu avaldus nende jaoks tooraine hinnatõusus, tööjõukulude kasvus, tööjõu väheses kättesaadavuses.

„Eestis oli tõus ainult ehituse- ja kinnisvarasektoris, ülejäänud said ainult riismeid. Negatiivne oli palju suurem kui positiivne,“ sõnas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud