Aaviksoo: sõjatööstusalane kokkulepe valatakse lepingusse

Kaitseminister Jaak Aaviksoo rääkis
Äripäevale, et vastloodud Eesti kaitsetööstuse liitu kuulub
peagi 40 ettevõtet. Lähema kuu jooksul valatakse ettevõtete ja
ministeeriumi koostöö lepingusse.

"Olen varem kohtunud initsiatiivgrupiga, kuid tänasel kohtumisel andsid ettevõtjad teada, et kaitsetööstuse liit on juriidiliselt asutatud ja tutvustasid edasisi kavasid," rääkis Aaviksoo tänasest kohtumisest. Aaviksoo väljendas heameelt, et kaitsetööstuse liitu astumise nõusoleku on andnud väga tugevad ettevõtted ja lisas, et peagi kasvab liidu liikmete arv 40ni.

"Tegemist pole ainult kvantiteedi, vaid ka kvaliteediga," lausus Aaviksoo.

Aaviksoo ütles, et ettevõtjad ja ministeerium keskendusid tänasel kohtumisel tulevastele koostöösuundadele, milleks on vastuostud, teadus- ja arendustegevus, NATO ning ELi relva- ja varustushangetel osalemine, Eesti kaitsejõudude varustamine ja kaitsetööstusalane rahvusvaheline koostöö.

Tõsi, siinsed ettevõtted on praegugi Eesti kaitsejõudude suurimad varustajad, kui relvad välja arvata. Vastuostuplaani täitmisega on aga hätta jäädud, kuna info koordineerija puudus, tunnistas Aaviksoo.

"Ma usun, et lähema kuu aja jooksul jõuame ka ametliku koostöökokkuleppeni," rääkis minister koostöö jätkamisest.

Vastates Äripäeva küsimusele, kas majanduskriis on maailma riikide kaitsekulutusi suurendanud, vähendanud või jätnud need samaks, ütles Aaviksoo: "Ma arvan, et on nii ühte kui teist, kuid vajadus kaitsekulude säilitamiseks ja mõningaseks kasvatamiseks on olemas."

Aaviksoo sõnul on Läti ja Leedu kaitsekulutusi vähendanud, kuid näiteks Soome võttis suuna kaitsekulutuste kasvatamisele.

"Ma arvan, et see on natuke vastutustundetu," kommenteeris Aaviksoo spekulatsiooni, et majanduse taaskäivitamiseks on vaja sõda. "Targad inimesed hoiavad kriisi ajal ühte ja nii teevad ka targad riigid," märkis kaitseminister.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara