Sillamäel hakkab tööle sillutuskivide tehas

26. aprillil avatakse Sillamäel
sillutuskivide tehas, kus hakatakse tootma betoonist sõidu- ja kõnniteekive ning
äärekive.

Lisaks Sillamäele toodavad kvaliteetset kaubabetooni ja betoontooteid ettevõtte AS ALTT tehased veel ka Näpil ja Kohtla-Järvel, teatas firma.

„Sillamäele paigaldati Eestis uudne, kuid Euroopas laialt levinud vibropressimise liin sõidu- ja kõnniteekivide ning äärekivide tootmiseks. Selle liini iseärasuseks on see, et betooni mitte ainult ei tihendata vibreerimise abil pärast vormi valamist, vaid veel ka pressitakse. See kindlustab kõnniteekivi suurema vastupidavuse – Euroopa kogemused näitavad, et sellised kivid peavad vastu kümneid aastaid,“ ütles AS ALTT turundusjuht Dmitri Lett.

Sillamäe valiti AS ALTT turundusjuhi sõnul tehase asukohaks lihtsal põhjusel – raskete kivide vedu kaugemalt muudab selle hinna tarbijale väga kalliks.

Enne tehase rajamist Ida-Virumaale uuriti turu vajadusi, selgus, et katmata on umbes kolmandik vajadusest. „Eelmisel aastal ei jätkunudki neid kive kõikidele soovijatele. See andiski meile idee rajada tehas kiiresti arenevasse piirkonda,“ lisas Lett.

Uue Sillamäe tehase avamiseks investeeris ettevõte 25 miljonit krooni ja liini tootlikuseks on 150 ruutmeetrit kõnniteekive tunnis. Kahes vahetuses töötav tehas annab tööd 10-12 inimesele, vajadusel käivitatakse ka kolmas vahetus.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud