Kaitsetööstusfirma koondab lõhkematerjalide tootmise Eestisse

Eesti Arsenali juhatuse esimees Jens Haug tahab lõhkematerjalide tootmise koondada Eestisse ja võib-olla hakata tootma ka relvi.
Eesti Arsenali juhatuse esimees Jens Haug tahab lõhkematerjalide tootmise...

Kodumaine kaitsetööstusettevõte Eesti Arsenal plaanib seni Euroopas laiali paikneva lõhkematerjalide tootmise Eestisse koondada, kirjutab ERR.

"Ja teha Eestisse üks korralik moodne tehas, mis omab kõiki vajalikke lube, selleks, et toota lahingumoona, sõjalisi lõhkematerjale ja võib-olla ka relvi. See on nüüd tulevikuteema natukene," sõnas Eesti Arsenali juhatuse esimees Jens Haug.

1. juulil jõustus relvaseaduse parandus, millega on edaspidi Eestis lubatud toota laskemoona, lahingumoona ning sõjarelvi. Eesti Arsenal on esimesena esitanud vastava taotluse, samas tehase valmimise koht ja aeg ei ole veel paigas.

Eesti Arsenali hinnangul tehase Eestisse koondamisel tootmiskulud ilmselt oluliselt ei vähene. Küll aga muutub kiiremaks tootearendus.

"Praeguse korralduse juures peab iga katsekeha, iga modifikatsiooni väiksed partiid tooma katsetuseks Eestisse. Kogu see logistika, mis puudutab sõjalisi lõhkematerjale, on pööraselt keeruline koos väga paljude lubade, konvoidega ja kõige muu säärasega," selgitas Haug.

Pikemalt saab lugeda ERRist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara