Õlletootja Tanker pääses Soome alkoholimonopoli põhivalikusse

Tankeri tootmine.
Tankeri tootmine.

Väikepruulikoda Tanker võitis Soome Alko hanke, kus otsiti 18 000 liitrit IPA tüüpi õlut Eestist või Norrast.

Maitsmisele jõudis 16 valikukriteeriumi täitnud õlut ning nende seast osutus valituks Tankeri Session IPA Reloaded, teatas Eesti Väikepruulijate Liitl. Toode jõuab alkoholimonopoli kõikidesse poodidesse üle Soome augusti alguses.

Tammela: peame nüüd tootmist ümber sättima

Tankeri pruulikoja juht ja Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Jaanis Tammela sõnul on tegu väga olulise tellimusega, arvestades, et eelmisel aastal toodetigi kokku 140 000 liitrit. “Natukene peame oma tootmist selle tellimuse täitmiseks ümber sättima, aga õnneks ei pea me kogu mahtu kohe tarnima.”

Alko on Soome valitsuse omanduses olev osaühing, mis tegeleb kangemate kui 5,5 mahuprotsendiga alkohoolsete jookide müügiga. Alko müügivõrk laiub on üle kogu maa, mis tähendab üle 350 poodi ja üle 60 kaubaväljastuspunkti.

Tanker kuulub Eesti Väikepruulijate Liitu, mis on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara