Osula tõi soomlased Eesti kaitsetööstusesse

Hugo Osula.
Hugo Osula.

Mootor Grupi omanik Hugo Osula tegi osa oma kaitsetööstusest Milrem rahaks, et investeerida mujale. Suurosaluse ostnud soomlased kasutavad seda kogu Baltikumi laienemiseks.

Bussiärimees Hugo Osula Mootor Grupp jagas oma kaitsetööstusettevõtte Milrem kaheks: Milrem Robotics ja Milrem LCM. Paljudele üllatusena selgus samas, et mõlemast ettevõttest kuulub tervelt 40% nende juhile Kuldar Väärsile, kes on olnud Osulale toeks alates aastast 2010, kirjutab Äripäev.  

Peamiselt soomukeid hooldavast Milrem LCM-ist ostis ülejäänud osa Soome kaitsetööstusettevõte Patria. Osula märkis, et tänu Patriale tuleb Eestisse väga kaasaegne militaartehnoloogia. „Eesti kaitsejõud liiguvad kõrgtehnoloogilise militaartehnoloogia suunas ja seda päris põlve otsas ei tee. Me suutsime koos Kuldariga Milremiga viie aasta jooksul fantastiliselt kiire arengu ellu kutsuda, kujundada ettevõte Eesti kaitsejõudude strateegiliseks partneriks,“ rääkis ta ja lisas, et nüüd on vaja teha uued sammud. „Ma olen kindel, et see lahendus, mis tänaseks on realiseerunud, annab Milremile tiivad.“

Loe pikemalt Äripäevast

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara