Naftatootjad priisata ei julge

Paljud Ameerika ja Norra naftafirmad on viimastel päevadel teatanud, et vähendavad oma kapitalikulusid, püüdes seeläbi toime tulla püsivalt alla 50 dollari jääva barrelihinnaga.

"Varem eeldati, et nafta jõuab praeguseks ajaks vähemalt üle 50 dollari piiri. Nüüd nõuab turg, et kulutusi tehtaks ainult rahavoo piires - ei mingeid erandeid. [Kapitalikulutuste vähendamine] ongi reaktsioon sellele," selgitas finantsnõustamisfirma Edward Jones & Co energiavaldkonna analüütik Brian Youngberg väljaandele Bloomberg.

Neljapäeval avaldatud kvartaliaruandes teatas Norra energiakontsern Statoil, et vähendab oma selle aasta leiukohtade uurimise eelarvet 13% võrra. Kapitalikulusid on kahandanud ka kildanaftat tootvad USA firmad nagu Anadarko Petroleum Corp, ConocoPhillips, Hess Corp, Whiting Petroleum Corp ja Sanchez Energy Corp.

Kulude vähendamine ei tähenda tingimata toornafta ammutamismahtude vähenemist, küll aga näitab see nii investorite kui ettevõtete ebakindlust must kulla hinna edasise käekäigu suhtes.

Ühendriikide naftasordi, WTI toornafta hind on juba tänavu maist alates püsinud järjekindlalt alla 50 dollari piiri. Täna oli WTI septembri futuuride hind 48,79 dollarit barreli kohta. Põhjamere piirkonnast ammutatava Brenti toornafta futuuride hinnaks kujunes täna 51,20 dollarit barreli kohta.

Allikas: Äripäev

Osale arutelus

  • Lauri Teder

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara