Soome metallifirma sattus Eestis kahjumisse

Metallitööd.
Metallitööd.

Soome metallifirma suurendas käivet, aga sattus kahjumisse, sest tootmiskulud on tõusnud, palgasurve on suur ning oskustöölisi napib.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et metallkonstruktsioonide ja nende osade tootmisega tegeleva NTM Baltic OÜ müügitulu kasvas 2016. aastal 19 protsenti, 3,3 miljoni euroni (võrreldes eelneva aastaga). Eelmisel aastal ulatus ärikahjum 19 243 euroni. Veel 2015. aastal teeniti 29 104 eurot kasumit.

Keskmine töötajate arv suurenes 2016. aastal 41ni (5 võrra rohkem kui 2015. aastal). Käive töötaja kohta tõusis 4 protsenti, 80 421 euroni. Keskmine brutotasu kasvas 3 protsenti, 1448 euroni kuus.

„2016. aastal tootmis ettevõte peamiselt allhanke korras metallkomponente omanikfirmale Soomes ja tema tütarettevõtetele Inglismaal ja Saksamaal,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. „Oleme jätkanud investeeringutega tootmisseadmete uuendamiseks ja töötajate tööohutuse parandamiseks.“

Ettevõte lisas, et kahjum tulenes tootmiskulude tõusust, fikseeritud toodete müügihindadest ning mõningal määral ka oskustööliste nappusest ja palgasurvest.

NTM Baltic OÜ kuulub Soome ettevõttele Ab Närpes Trä & Metall. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara