Trump valmistub kodumaise terasetööstuse kaitseks

Donald Trump
Donald Trump

USA president Donald Trump on astunud esimesed sammud, mis võivad päädida terase impordi piiramisega USA turul.

Aluseks on võetud kuuekümnendatest aastatest kehtiv seadus, mis võimaldab impordipiiranguid lähtuvalt riikliku julgeoleku kaalutlustest, kirjutab Äripäev. 

„Teras on kriitilise tähtsusega nii meie majandusele kui ka sõjaväele,“ ütles Donald Trump neljapäeval, kui ta allkirjastas korralduse analüüsida põhjalikult olukorda USA terasesektoris. „See ei ole ala, kus me saaksime enesele lubada välisriikidest sõltuvaks jääda,“ tsiteeris Wall Street Journal.

Terase import on kasvanud hoolimata sellest, et Hiina on korduvalt lubanud oma tootmismahtu vähendada, ütles USA kaubandusminister Wilbur Ross ajakirjanikele. „Sellel on tõsine mõju meie kodumaisele tööstusele,“ vahendas agentuur agentuur Bloomberg.

Küsimuse peale, kas selline samm ei pingesta suhteid Hiinaga ajal, mil Hiina abi vajatakse Põhja-Korea relvastusprogrammide ohjeldamiseks, vastas Trump, et Hiinaga pole sellel otsusel midagi pistmist. Tegemist on üleilmse probleemiga.

Siiski on just suur ületootmine Hiinas teiste riikide terasetootjate suur peavalu. Nii USA kui teisedki riigid on korduvalt impordi piiiramiseks abi otsinud dumpinguvastastest tollidest.

Trump leiab ajaloost eeskujusid

USAs on terasetööstuse tulevikust saanud kuum poliitiline teema. Trump allkirjastas hiljuti korralduse eelistadaUSA kaupu kodumaistel hangetel, mis peaks samuti terasetööstust soosima, sundides näiteks torujuhtmete ehitajaid kasutama kodumaist toodangut.

Loe pikemalt Äripäevast

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara