Eksportivad väikefirmad said uue kindlustusteenuse

Kredex
Kredex

Täna lisandus KreExi portfelli uus teenus – väikeettevõtete eksporditehingu kindlustus. Kuidas see kindlustusteenus toimib?

KredEx Krediidikindlustuse juht Meelis Tambla toob näite, kus väikeettevõte saadab välisfirmale arve.

"Oletame, et arve on 10 000 eurot. Kuid alati on oht, et äkki välisfirma ei maksa arvet ja võib minna pankrotti. Seda annab ära hoida, kui Eesti firma on eelnevalt end ära kindlustanud. Selleks pöördub Eesti firma meie poole, maksab tasu, mis sõltub partneri taustast, kuid on keskmiselt 2-3% summast, ja võib olla muretu, et saab igal juhul vähemalt 8500 eurot kätte,“ selgitas Tambla Äripäeva venekeelsele sõsarväljaandele Delovõje Vedomosti.

KredExi kodulehel saab arvutada välja ka taotluse tasu ja kindlustusmakse eeldatava suuruse. Pärast taotluse esitamist teeb KredEx Krediidikindlustus taustauuringu ja saadab poliisi pakkumise.

Tambla lisas, et iga kindlustatud maksmata arve kompenseeritakse 85% ulatuses ning kindlustus on seotud ühe ostjaga. „KredEx peab kliendi heaks kiitma, vaatama tema tausta, saama infot ettevõtte kohta. Meie teenus pakub ka ettevõtjale võimalust kontrollida, kas tema potentsiaalne partner on turvaline, sest väikeettevõtjatel võib olla keeruline hankida taustainfot välismaa firmade kohta,“ rääkis Tambla.

Sarnane eksporditehingu kindlustus on KredExil olemas küll juba ka varasemast ajast, kuid see toimis teistel alustel. „Varem pidi firma prognoosima oma aastakäivet, selle kindlustama ja andma KredExile regulaarselt aru, milline on tegelik käive. See oli väikeettevõtjatele kohmakas ja koormav. Just seepärast otsustasime sisse viia ühekordse makse,“ rääkis Tambla.

Millised on eksporditehingu kindlustuse olulisemad tingimused?

  • Kindlustusvõtjal puuduvad seotud ettevõtted (st. ei kuulu ettevõtete gruppi, puuduvad emaettevõte ja/või seotud ettevõtted Eestis või välisriigis)
  • Kindlustusvõtja: Eesti Äriregistrisse kantud ettevõtja
  • Kindlustatav risk: ostja maksejõuetus tulenevalt kommerts- või poliitilisest riskist
  • Ostjad: juriidilised isikud väljaspool Eestit
  • Ostja asukohariik: kõik riigid, välja arvatud Eesti
  • Ostjatele võimaldatav maksetähtaeg: maksimaalselt 180 päeva

Osale arutelus

  • Jaroslav Tavgen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara