Eesti trükikoda ostis legendaarse Soome konkurendi

Trükikoda (pilt on illustreeriv)
Trükikoda (pilt on illustreeriv)

OÜ Trükikoda Ilo omandas Soome ühe vanema ja tuntuma trükikoja, pereettevõtte Libris, mis tähistab järgmisel aastal oma 90. sünnipäeva.

Trükikoda Libris jätkab oma tegevust Soomes ja Trükikoda Ilo oma tegevust Eestis, kuid Libris saab juurde hulga sortimenti, mida nad siiani oma klientidele ei pakkunud ning Trükikoda Ilo saab hakata pakkuma oma toodangut otse Soome turule, teatas Ilo trükikoda.

Ilotrüki kaubamärgi all tegutseva OÜ Trükikoda Ilo omanik on Jarl Karjatse. Eelmisel aastal asutatud ettevõttel ei ole esitatud majandusaasta aruannet.

Libris Oy mullune käive oli 5,8 miljonit eurot, jäädes 2014. aastaga samale tasemele. Varasematel aastatel on käive järjepidevalt kahanenud. Möödunud aastal rabeles Libris välja mitu aastat süvenenud kahjumist, mis ulatus 2014. aastal 835 000 euroni. Mullu teenis ettevõte 957 000 eurot kasumit.

1928. aastal asutatud Soome trükikoda kuulus alates 1930. aastatest Väisäneni perekonnale. 2015. aastal müüdi ettevõtte aktsiad valdusfirmale Mediamix Factory Ltd.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara