Vare miljardiinvesteeringust: riik aitab sellega, kui ei hakka segama

Raivo Vare
Raivo Vare

Ettevõtja Raivo Vare sõnul on miljardine investeering puidustööstusesse sajandi investeering ning riik saaks sellele kaasa aidata lubade ja kooskõlastustega mitte-kottimisega.

Sylvesteri taustaga ärimehed otsustasid seljad kokku panna ja Eestisse miljardise puidutööstuse luua. Ettevõtja Raivo Vare hinnangul on tegemist kindlasti alguses investorite riskiga, kuid kui projekt on ette valmistatud, siis tulevad strateegilised investorid või finantsinvestorid juba hea meelega kaasa, lihtsalt alguses tuleb omavahenditest kõik ettevalmistustööd finantseerida.

„Sellise suurusjärgu projekti puhul on algsed projektikulud päris suured, mõnedki miljonid. Hea, et Silvesteri tiim seda riski on otsustanud võtta,“ märkis Vare Äripäevas. 

Vare sõnul oleks tegemist Eesti sajandi investeeringuga, millele saaks riik kaasa aidata väga lihtsate asjadega. „Esiteks, aidata koolitada osa spetsialiste tehasele. Teiseks mitte kottida lubade ja kooskõlastustega, sest selle taha poevad kõik konkureerivad grupihuvid - ning neid tuleb palju - ja läheb lahti kõva vastutöötamine kohe kindla peale," sõnas Vare. 

Loe Raivo Vare kommentaari suurinvesteeringu kohta pikemalt Äripäevast

Miljardiinvesteeringust saad pikemalt lugeda SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara