(Sisuturundus) Norra ehitusettevõtetele piirdelahendusi tootev GPS Produkter soovib leida turgu ka Eestis

Rõdupiirded on hoone fassaadis väga nähtaval kohal ning maitseka arhitektuuri korral annavad hoonele kena välimuse.
Rõdupiirded on hoone fassaadis väga nähtaval kohal ning maitseka arhitektuuri...

Norra kapitalil põhinev GBS Produkter OÜ on rõdu- ja trepikonstruktsioone ning piirdelahendusi valmistanud juba 15 aastat, kuid pole kunagi oma toodangut Eestis turustanud. Nüüd on ettevõttel plaanis laienemisplaanid – lisaks sihturule Norras plaanitakse oma tooteid pakkuda ka koduturul.

Ettevõte asutati 2001. aastal nime all Exentor OÜ ning sama aasta jaanipäeval läks Norra poole teele esimene saadetis. Kaks aastat tagasi vahetati nimi GBS Produkter OÜks tootmise vastavusse viimise tõttu standardiga EN1090, tänu millele sai ettevõte õiguse CE-märgise väljastamiseks oma toodangule. „Sama nime kandis toona ka meie tütarettevõte Norras, kus muu hulgas toimub ettevõtte müük ja projektijuhtimine,“ tutvustab GBS Produkter OÜ juht Kenno Pirnpuu.

Tegemist on 100% Norra kapitalil põhineval ettevõttega, mis tegutseb peamiselt Oslo piirkonnas, aga ka Lõuna-Norras ning Bergenis. GBS Produkter OÜ omanikeringi kuuluvad norralased Stian Bakken ja Henning Nilsen. Firma peamised kliendid on Norra ehituse peatöövõtjad ning ettevõtte käive on viimastel aastatel püsinud 6 miljoni euro ringis.

„Meie põhiline müügiartikkel ongi erinevad piirdelahendused, aga toodame ka rõdu- ja trepikonstruktsioone. Piirete tootmiseks ja paigaldamiseks vajaliku projektdokumentatsiooni koostab samuti ettevõte ise. Oma tugevusteks loeme pikaajalist kogemust antud tegevusalal, mis annab meile oskuse olla piisavalt paindlikud, et pakkuda klientidele just neile sobivaid lahendusi,“ räägib Pirnpuu, lisades, et hoolimata väga tugevast hinnasurvest sihturul ei ole tehtud ega plaanita kunagi teha järeleandmisi kvaliteedi puhul. „Püüame võimalikult kõrgel hoida ka teeninduse taset meie sihtturul heade kliendisuhete näol projektijuhtimise ja paigalduse kaudu.“

Norras valitseva hinnasurve kiuste püütakse parandada ettevõtte kasumlikkust sihtturul ning leida samal ajal oma toodetele turgu ka Eestis. „Kuna meie tegevusalal on tootmine ja paigaldus suhteliselt inimtöömahukad, peame leidma nutikaid lahendusi, tegelema organisatoorse tegevuse lihvimisega ja parandama eelarvestuse kvaliteeti. Näeme oma toodetel potentsiaali mõlemal turul. Meie ettevõtte 52 töötajat on väljas ühise põhimõtte eest: väärtustame kvaliteeti, võtame eksimusi kui kasulikke õppetunde ning oleme seisukohal, et kui millegagi juba alustada, siis tuleb teha seda hästi ja viia edukalt lõpuni.“

Väliskeskkonnas paiknevad rõdu- ja terrassipiirete valmistamiseks kasutatakse peamiselt pulbervärvitud alumiiniumprofiile ja klaase. Profiilid on suuresti eriprofiilid, mis on välja töötatud koostöös Sapa Profiiliga. Pulbervärvitud alumiinium on suurepärane kombinatsioon piirdekonstruktsioonide tarvis väliskeskkonnas. Profiilid on kaalult kerged, korrosioonikindlad, piisavalt tugevad, lihtsasti töödeldavad ja pulbervärvituna esteetilise välimusega. Klaase on võimalik saada väga erinevates variatsioonides, mis annab lahendusteks mitmeid võimalusi. Rõdupiirded on hoone fassaadis väga nähtaval kohal ning maitseka arhitektuuri korral annavad hoonele kena välimuse.

Hoone siseste piiretena kuuluvad tootevalikusse peamiselt terasest trepipiirded, aga ka alumiinium-klaaspiirded suurtes ühiskondlikes hoonetes. Trepipiirdeid on võimalik kombineerida erinevatest materjalidest käsipuudega, nagu roostevaba teras ja puit. Nii on võimalik trepipiiretele anda hoopis elavam ja kenam välimus.

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara