Joogitootjate TOP1: head tulemused tänu pidevale investeerimisele

Linda Nektari tegevjuht kadri Rauba koos ettevõtte suuromaniku ja nõukogu esimehe Erik Hägströmiga.
Linda Nektari tegevjuht kadri Rauba koos ettevõtte suuromaniku ja nõukogu...

Joogitootjate TOPi mulluselt 11. kohalt tänavu esimeseks tõusnud Linda Nektar AS suutis samale tasemele jäänud käibe juures ärikasumit 20% kasvatada.

Ettevõtte juhi Kadri Rauba sõnul tulid head tulemused tänu järjepidevatele investeeringutele toote- ja tehnoloogiaarendusse ning tootmise laiendamisse.

“Just need tegevused on olnud aluseks läbi tootmismahtude suurenemise käibe ja kasumi kasvule,” täpsustab ta, märkides, et lisaks julgetele investeeringutele oli õigeks otsuseks sisenemine Nasdaq First North Tallinn alternatiivturule eelmise aasta mais.

Võrumaal Antslas tegutsev Linda Nektar on spetsialiseerunud joogitööstuste tarbeks kääritatud jookide tootmisele. Tootevalik hõlmab nii standardtooteid kui ka vastavalt klientide vajadustele ning soovidele kohandatuid tooteid.

Parem laboratoorium ja uued turud. Kuna Linda Nektar on nüüd börsil, ei saa nad anda kommentaare tänavuste ja järgmise aasta prognoositavate tulemuste kohta, kuid vastavalt reeglitele avaldas augustis oma tänavuse esimese poolaasta tulemused, mis on mullustest kõvasti paremad.

Hetkeolukorrast rääkides märgib Rauba, et praegu on põhifookuses ettevõtte poolt väljatöötatud aroomitehnoloogia juurutamine. Samuti panustatakse laboratoorse võimekuse tõstmiseks. 
Ettevõte otsib ka võimalusi olemasoleva tootmisvõimsuse laiendamiseks ning uute tuluallikate arendamiseks. Praegu tegutsetakse peamiselt Balti riikides ja Soomes, kuid eesmärk on siseneda uutele turgudele.

Linda Nektar on kunagise Linda Kolhoosi järeltulija, kus lauaveinide tootmisega alustati 1963. aastal. Toorainena kasutati kohalikke marju ja puuvilju ning Linda veinid olid toona üsna populaarsed. 2003. aastal toimus ümberspetsialiseerumine siidri tooraine tootmisele, mida tehakse tänase päevani. 

Osale arutelus

  • Gerli Ramler, kaasautor

    Gerli Ramler, kaasautor

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara