Rimi panustab Eesti käsitööõllele

Tallinki ja Silja laevade ametlik laevaõlu Norrby Dunkel, mida toodab Vormsi Õlu.
Tallinki ja Silja laevade ametlik laevaõlu Norrby Dunkel, mida toodab Vormsi...

17. maist 13. juunini on Rimi hüpermarketite õllevalikus lisaks olemasolevatele veel sõltuvalt kaupluse suurusest 52 kuni 94 erinevat sorti Eesti käsitööõlut, mis annab ülevaate sellest, mida Eesti õlletootjad täna pakuvad.

Pruulikoja Õllenaut asutaja Ilmar Räni soovitab tehaseõlle austajatel proovida vahelduseks ka käsitööõlut ning õppida tundma erinevaid nüansse, mida õlle maitse pakub. „Käsitööõllel on tugevam, põnevam ja mitmekesisem maitse. Mina tarbin näiteks tänu sellele vähem alkoholi ja saan suurema maitseelamuse.“

„Käsitööõlle pruulimisel kasutatakse võrreldes masstootmisega kvaliteetsemaid ja unikaalsemaid tooraineid. Õlut valmistatakse väikestes partiides ja kordades personaalsemalt kui masstoodetud õlut. Pruulimisel kasutatakse traditsioonilisi valmistuspõhimõtteid ning uudsemaid tehnikaid ja õlut ei lahjendata veega,“ selgitas Räni pressiteates. 

„Käsitööõlut ostes toetatakse kohalikku väiketootmist, mis aitab Eesti ettevõtjail töökohti pakkuda ning majandust elavdada. Eesti käsitööpruulikojad on väikeettevõtted, kus omanikud töötavad igapäevaselt ka ise ning need on rajatud kohalikule kapitalile,“ lisas Räni.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara