Kas nafta hind jõuab aasta lõpuks 60 dollarini?

Nafta hind võib aasta lõpuks hüppe teha.
Nafta hind võib aasta lõpuks hüppe teha.

Saudi Araabia naftasaaduste gigandi SABIC tegevjuht ütles täna, et naftaturg on leidmas stabiilsust ja see võib aasta lõpuks tõsta maailmaturul hinnad 60 dollarini.

„Hinnad ei ole küll tasemel, kus me sooviksime, et need oleks, kuid tsüklilisel turul on see normaalne,“ ütles SABICi tegevjuht Yousef Al-Benyan CNBC-le. „Paljud arvavad, et kui toornafta hinnad tõusevad, annab see investeeringuna palju paremat tootlust, kuid stabiilsus on väga tähtis, ja seda nii tootjatele, kui ka tarbijatele.“

Aasta alguses langesid nafta hinnad üle kümne aasta madalaimale tasemele. Sellest põhjast on tõus olnud umbes 50 protsenti.

Yousef Al-Benyani sõnul tuleb järgmine aasta naftaturule jätkuvalt keeruline, kuid 2018. aasta osas on ta juba optimistlikum. „Hindasid mõjutavad globaalsed turud, need pole manipuleeritud ühe grupi poolt, see on nõudluse ja pakkumise olukord,“ ütles ta.

Kuigi Hiina majanduskasv aeglustub, pole SABIC müügikäibe langust veel täheldanud. Täna ennelõunal kauplevad naftahinnad 41 dollari lähedal.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara