Külm ilm kasvatas soojuse toodangut 20%

Adveni uue katlamaja sisevaade.
Adveni uue katlamaja sisevaade.

Eesti ühe suurima soojuse tootja Adven Eesti tootmismaht kasvas jaanuaris võrreldes möödunud aastaga viiendiku võrra. Ettevõte tootis 63 000 MWh soojust.

Adven Eesti tootmise ja jaotuse valdkonna juhi Mati Tatari sõnul ei pidanud kliendid hoolimata külmemast kuust soojuse eest rohkem maksma. “Kuigi nii tootmine kui ka tarbimine jaanuaris kasvasid, on soojuse hinnad langenud sedavõrd palju, et klientide soojuse arve võis olla möödunud aastaga võrreldes väiksemgi,” sõnas Tatar. Näiteks maagaasi hind tema sõnul  langenud aastaga pea 1,5 korda. 

Tootmismahu kasvu taga oli külm ilm - temperatuurid langesid nii võrreldes eelnenud aastaga kui ka ajaloolise keskmisega. Kui 2015. aasta jaanuaris oli keskmine õhutemperatuur -0,8°C, siis 2016. aasta jaanuaris -7,7°C. 

Aasta jooksul langetas Adven Eesti korduvalt soojuse hinda oma neljateistkümnes kaugküttepiirkonnas. “Kuna soojuse tootmiseks kasutatav kütus on muutunud märksa odavamaks, müüme kõigis piirkondades täna soojust isegi madalama hinnaga kui on konkurentsiameti poolt kinnitatud piirhinnad,” tõi Tatar näite. Tänu möödunud aastal kaugküttevõrudesse tehtud investeeringutele vähenesid ka Adven Eesti võrgukaod. Ka sellel aastal plaanib ettevõte investeerida võrgukadude vähendamisse pea 400 000 eurot.

Möödunud aastal täienes oluliselt Adven Eesti soojuse tootmise portfell. Mati Tatari sõnul on jõudsalt arenemas koostöö erinevate ettevõtetega, kes on otsustanud soojuse tootmise energiaettevõtte kätesse usaldada. “Suurematest projektidest väärivad kindlasti mainimist Rannarootsi Lihatööstuse katlamaja üleviimine kütteõlilt vedelgaasile ning Rakvere Farmide 2,5 MW biomassil toimiva katlamaja rajamine Viljandi lähedale,” rääkis Tatar.  Adven Eesti pakub soojust neljateistkümne kaugküttepiirkonna klientidele üle Eesti. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Teabevara