Tööstustoodangu maht langes

Tööstusettevõtted tootsid 2015. aasta juunis 3% vähem toodangut kui eelmise aasta juunis, teatas Statistikaamet.

Toodang vähenes töötlevas tööstuses ja energeetikas, kuid suurenes mäetööstuses.

Kui veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 5% ja märtsis 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul, siis aprillis aeglustus kasv 1%-ni. Alates maist pöördus kasv languseks – nii mais kui ka juunis toodeti 1% vähem toodangut kui mullu samal ajal.

Üle poole tööstusharudest ei saavutanud juunis eelmise aasta mahtu. Toodangu mahu vähenemist põhjustas eelkõige langus elektroonikaseadmete, toiduainete ja elektriseadmete tootmises.

Kuigi mõningates suurema osatähtsusega tööstusharudes nagu puidu- ja keemiatoodete, mööbli ja mootorsõidukite tootmises, toodang suurenes, ei korvanud see paljude väiksemate tööstusharude tootmise vähenemist.

Välisturule müüdi juunis 71% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmetel suurenes 2014. aasta juuniga võrreldes toodangu müük ekspordiks 6% ja müük kodumaisele turule vähenes 6%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2015. aasta juunis tööstuses kokku 1% vähem toodangut kui mais, töötlevas tööstuses toodangu maht oluliselt ei muutunud.
2014. aasta juuniga võrreldes toodeti elektrit 42% ja soojust 1% vähem. Elektritoodangu vähenemise põhjuseks oli omatoodangu osaline asendamine odavama importtoodanguga.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis (tööstustoodangu mahuindeks ning elektrienergia ja soojuse tootmine).

 

Osale arutelus

  • Annika Matson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara