Eesti Energiaga liitub suveks ligi sada praktikanti

Eesti Energia pakub suveperioodil praktikakogemust pea 100 noorele. Neist enamik asub praktikale kontserni Ida-Virumaal paiknevatesse tööstusettevõtetesse. Kevadel väljakuulutatud Eesti Energia praktikakonkursile laekus ligi viissada avaldust.

„Pakume noortele võimalust täiendada koolis omandatud teadmisi praktiliste oskustega. Varasemad aastad on näidanud, et paljud Eesti Energias praktikal käinutest leiavad meilt saadud kogemustele hiljem praktilise rakenduse. Meie endagi töötajate seas on iga kuues olnud varem siin praktikal,“ ütleb Eesti Energia välise järelkasvu projektijuht Mirjam Lindpere.

Lindpere toob välja, et kutsekoolidest tulevate õppurite praktika on kooskõlastatud vastavate erialade õppejõududega, et noored saaksid töökeskkonnas õppida just seda, mis on nende eriala omandamiseks vajalik. Ülikoolide praktikandid on oma valikutes enamasti vabamad, saades tööülesandeid, kus nad ise parimat arengupotentsiaali näevad.

Kõige rohkem praktikante võtab suveperioodiks Eesti Energia Kaevandused – kokku pea 30. Neist pooled on seotud mäenduse õppega. Tehnoloogiatööstusega liitub 20 noort – peamiselt tulevased ehitus- ja mehaanikainsenerid. Samas suurusjärgus võtab praktikante Narva Elektrijaamad. Seal saavad oma teadmisi päris ellu rakendada näiteks elektroenergeetika ja tootmise automatiseerimise erialade õppurid. Õlitööstusega liitub kümme noort – peamiselt energiatehnika, mehhatroonika ja kütuste tehnoloogia erialade õppijad.

Kui Eesti Energia Ida-Virumaa tööstusettevõtetesse kandideeris keskmiselt neli inimest kohale, siis kõige tihedamaks kujunes konkurents Energiamüügi üksusesse, kus statistilise analüüsi ja tootearendusega seotud kohtadele laekus igaühele üle 20 avalduse.

Peamiselt kandideerisid Eesti Energiasse praktikale Tallinna Tehnikaülikooli tudengid, aga ka paljud noored Tartu Ülikoolist. Samuti osalesid konkursil Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse, Eesti Maaülikooli, Tallinna Tehnikakõrgkooli ja teiste koolide õppurid, sh tudengid erinevatest väliskõrgkoolidest, näiteks Manchesteri, Edinburghi ja Aberdeeni Ülikoolist.

Eesti Energia kuulutab praktikakonkursi välja igal kevadel, kutsudes noori ettevõttesse kogemusi saama peamiselt suveperioodiks. Osa praktikantidest liitub Eesti Energiaga ka muude konkursside käigus. Mullu käis ettevõttes praktikal kokku ligi 250 noort ning tänavu on aasta lõpuks oodata sama tulemust.  


Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Saarioinen Eesti otsib TOOTMISJUHTI

M-Partner HR OÜ

09. märts 2018

Teabevara