EASi nõukogu kinnitas uued juhatuse liikmed

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas uuteks juhatuse liikmeteks Indrek Kaju ja Sigrid Harjo.

Indrek Kaju on juhtinud Neste Eestit ja töötas kuni 2012. aastani Neste St Petersburgi peadirektorina. Sigrid Harjo on alates 2007. aastast EASi arendusüksuse juht.

EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg ütles nõukogule esitatud juhatuse liikme kandidaate kommenteerides, et tegemist on pika juhtimiskogemusega inimestega, kelle kasuks räägib ka ettevõtlusvaldkonna väga hea tundmine.

Indrek Kaju hakkab juhatuses vastutama ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse, ekspordidivisjoni, kliendikeskuse ja finantsüksuse eest. Sigrid Harjo ülesanneteks on regionaalarengu keskuse, arendusüksuse, IT-üksuse, info- ja tugikeskuse ning personali- ja haldusüksuse juhtimine.

Hanno Tomberg ülesanneteks jääb lisaks juhatuse töö juhtimisele rahvusvahelistumise divisjoni, turismiarenduskeskuse, õigus- ja hankeüksuse, turundus- ja kommunkatsiooniüksuse ning järelevalve ja riskijuhtimise eest vastutamine.  

„Minu jaoks oli oluline, et ettevõtlustoetuste eest vastutaks ettevõtte juhtimise tasandil pikka aega töötanud inimene,“ ütles Tomberg. „Indrek Kaju tunnen juba 1990-ndate keskpaigast, kui ta juhtis Neste Eesti finantsüksust. Tema edasine karjäär on andnud tunnistust, et ta näeb majanduskeskkonda avara pilguga ja on valmist vastutusrikkaid ülesandeid täitma.“ 

„Sigrid Harjo puhul on oluline, et uus juhatuse liige tuleb organisatsioonist seest,“ sõnas Tomberg. „Ta on olnud paljude protsesside algatajaks EASis ja omab pikaajalist koostöökogemust erinevate ministeeriumitega. See võiks olla heaks motivatsiooniks ka teistele EAS-i üksuste juhtidele.“

EASi nõukogu esimees Ahti Kuningas märkis, et Hanno Tomberg esitas nõukogule oma visiooni EASi juhatuse liikmetest, mille nõukogu heaks kiitis. 

"Nõukogul on hea meel, et üks juhatuse liige tuleb organisatsiooni seest ja teine omab pikaajalist ettevõtluskogemust. Samuti on hea meel, et EASi uus juhtkond sai kiiresti paika ja peatselt tööd alustab,“ kommenteeris Kuningas.

„Nõukogule esitatud kandidaatide nimetamisega on EASi juhatuse komplekteerimine lõppenud,“ lausus Tomberg. EASi juhatus soovib sihtasutuse uue strateegia esitada nõukogule arutamiseks 24. septembriks. Uued juhatuse liikmed asuvad ametisse 15. septembrist.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud