Hoop õlle pihta: aktsiis tõuseb 20%

Eilsel riigikogu rahanduskomisjoni istungil otsustati anda tugevam hoop õllele: õlleaktsiis võib järgmisest aastast tõusta seni plaanitud 5% asemel lausa 20%.

Rahanduskomisjon kiitis heaks tõsta õlleaktsiisi järgmisest aastast 20 protsenti ja ülejärgmisest aastast 15 protsenti.

„Neid ettepanekuid on rahanduskomisjonile saatnud hulk terviseedendamisega seotud organisatsioone, kelle hinnangul on õlleaktsiisi baas täna madal ja see tõus tervitatav. Samas on see ikkagi väike ega piira õlle kättesaadavust,“ selgitas komisjoni esimees Rannar Vassiljev.

Eelnõu kohaselt muudetakse ja tõstetakse järgmiseks ja ülejärgmiseks aastaks planeeritud alkoholi aktsiisimäärasid. 2015. ja 2016. aastaks planeeritud 5% õlle aktsiisimäära tõus asendatakse 20% aktsiisimäära tõusuga 2015. aastal ning 15% aktsiisimäära tõusuga 2016. aastal. Lisaks on kavas tõsta 15 protsendi võrra alkoholiaktsiisi ka 2017. ja 2018. aastal. Viina aktsiisimäära tõstetakse järgmisest aastast 15 protsenti ja ülejärgmisest aastast 10 protsenti.

Eilsel istungil muudeti ka tubakaaktsiisi struktuuri, mis koosneb kahest komponendist: tükipõhine aktsiis ja hinnapõhine aktsiis. Tubaka hinnapõhist aktsiisi langetati 33 protsendilt 30 protsendile.

Eesti vetes kalastavate kalalaevade erimärgistatud kütuse aktsiistõus jääb aga muutmata.


 

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara