Microsofti kaasasutajast miljardär investeeris Eesti ettevõttesse

Microsofti miljardärist kaasasutaja Paul Allen on sellest nädalast Eesti juurtega ettevõtte 3D Control Systems investor.

3D Control Systems arendab 3D printimise pilvetehnoloogiat, mis võimaldab juhtida  ühest arvutist üle maailma asuvaid 3D printereid. Nii kaob kasutajal vajadus kasutada ebaturvalisi mälupulki ja e-posti 3D mudeli edastamiseks, samuti pole vaja soetada endale isiklikku 3D printerit.

Äripäev kirjutas mais, et Secured3D (Secured3D on 3D printimise turvalise tarkvara nimetus, mida ehitab 3D Control Systems – toim.) poolt loodud tarkvara ühendab pilvesüsteemi kaudu häkkerikindlalt arvutid ja 3D printerid üle maailma. Nii on võimalik panna Tallinnas asuvast arvutist mudeli järgi printima näiteks Singapuris või Silicon Valley’s asuv masin, ilma et endal oleks vaja printerit. Samuti pole põhjust karta, et keegi saaks joonise internetiavarustes vahepeal pihta panna.

3D Control Systems  juhatuse esimehe John Dogru sõnul toimub ettevõtte tarkvara arendamine Tallinnas. Kuna 3D Control Systems ambitsiooniks on kasvada rahvusvaheliseks tegijaks, toimub ettevõtte äriarendus USA tehnoloogiamekas Silicon Valley’s.

Seda, kui suure summa Paul Alleniga seotud investorite ring Eesti ettevõttesse investeeris, Dogru ei avaldanud, viidates lepingu konfidentsiaalsusele. Küll märkis ta, et investeering aitab ettevõttel kiirendada oma arengut.

3D Control Systems on eestlaste Taavi Kikase ja Anton Vedeshini ning ameeriklase John Dogru poolt loodud ettevõte.

11. septembril toimub Äripäeva Tööstusuudiste, Secured3D ja TTÜ Mektory ühine 3D printimise töötuba „Ideest tooteni“, kus ettevõtetele tutvustatakse 3D printimise tehnoloogiaid ja võimalusi.  Täpsemalt saab töötoaga tutvuda SIIN.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara